احیای خط آهن قدیمی پاکدشت در دستور کار استانداری تهران قرار دارد
تاریخ انتشار : آذر ۲۷, ۱۳۹۷ ۹:۰۵ ب.ظ
 
معاون امور فنی و عمرانی استاندار تهران گفت: احیای خط آهن قدیمی پاکدشت در دستور کار استانداری تهران قرار دارد.
 احیای خط آهن قدیمی پاکدشت در دستور کار استانداری تهران قرار دارد

به گزارش ندای وارنا؛احمد تواهن پیش از ظهر سه شنبه در جلسه بررسی احداث خط ریلی حومه‌ای شهرستان های تهران به این کلان شهر با تاکید بر لزوم توسعه خطوط ریلی محلی در استان گفت: توسعه خطوط ریلی محلی شرق استان تهران در دستور کار استانداری قرار دارد.

معاون امور فنی و عمرانی استاندار تهران گفت: در حوزه خطوط ریلی شرق استان تهران،  خط آهن قرچک و ورامین مورد بهره‌برداری بوده و همچنین احیای خط آهن قدیمی حومه‌ای پاکدشت در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان این که تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم که با تامین زیرساخت‌های لازم، به وسیله خطوط ریلی، شرق استان را به شهر تهران متصل کنیم، ادامه داد: سیاست مسئولان استان تهران برای مقابله با آلودگی هوا، توسعه خطوط ریلی حومه‌ای است، چرا که عمده علت آلودگی هوای تهران، مربوط به ترافیک و آلاینده‌های آن است.

تواهن ادامه داد: طی چند سال اخیر، اقدامات مهمی برای تسهیل آمد و شد شهروندانی که به صورت مداوم به پایتخت مراجعه می‌کنند، ترتیب داده شده است، که اهم آن، توسعه خطوط ریلی محلی است.

وی در خصوص خط مترو پردیس نیز گفت: اهتمام استانداری بر اتصال پردیس به شهر تهران، از طریق خطوط ریلی مترو است و این اتصال از اولویت‌های این منطقه بوده که در دستور کار استانداری تهران قرار گرفته و درصدد فراهم کردن زمینه انعقاد  قرارداد آن هستیم.

معاون امور فنی و عمرانی استاندار تهران گفت: در این باره، پاره‌ای از چالش‌های حقوقی و بحث اعتبارات مطرح شده که امیدواریم با پیگیری و همکاری دستگاه‌ها، به زودی مرتفع و نهایی شود.

منبع :مهر

انتهای پیام/

کد مطلب: 6285
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *