دهیاران ورامین ورود و خروج دام در مناطق روستایی را زیر نظر بگیرند
تاریخ انتشار : دی ۱, ۱۳۹۷ ۷:۴۷ ب.ظ
 
فرماندار ورامین گفت: خروج دام از کشور باید با مجور شبکه دامپزشکی صورت گیرد و برای مقابله با آن دهیاران موظفند تا ورود و خروج دام به مناطق روستایی را به طور کامل زیر نظر قرار دهند.
 دهیاران ورامین ورود و خروج دام در مناطق روستایی را زیر نظر بگیرند

به گزارش ندای وارنا؛حسین کاغذلو پیش از ظهر شنبه در جلسه جلسه ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز ورامین طی سخنانی گفت: همان طور که همه می دانیم، کشور با مشکلات  اقتصادی زیادی مواجه شده که مسئولان به عنوان متولیان دستگاه های اجرایی باید از تمامی ظرفیت های موجود با هدف مقابله با این مشکلات استفاده کنند.

وی اظهار داشت : یکی از مهم ترین مقوله های مقابله با تهدیدات و فشارهای اقتصادی دشمنان نظام و حمایت از کالای ایرانی، مقابله جدی با قاچاق کالا و ارز است چرا که این پدیده شوم تولید را نابود و اقتصاد کشور را بیش از پیش شکننده می کند.

فرماندار ورامین تصریح کرد: کشور ما از نظر تولید کالاهای مرغوب و با کیفیت از وضعیت مطلوب برخوردار است که در سایه مقابله جدی با پدیده قاچاق کالا و ارتقاء کیفیت کالاهای تولید شده در داخل می توان مردم را به مصرف کالای ایرانی ترغیب کرد.

کاغذلو اظهار داشت: یکی دیگر از اقدمات موثر در مقابله با پدیده قاچاق ، برخورد با قاچاق سوخت است چرا که این اقدام نیز آثار زیان بار بسیاری را بر اقتصاد جامعه وارد کرده و می تواند بخش مهمی از توان اقتصادی کشور را فلج کند.

وی تأکید کرد: سوخت واحدهای تولیدی و کشاورزی باید بر اساس نیاز هر واحد تولیدی و بسته به ظرفیت تولید آن تامین شود و از ارائه سوخت بیش از نیاز خودداری شود.

فرماندار ورامین یکی دیگر از چالش های اقتصاد کشور را قاچاق دام اعلام کرد و افزود : خروج دام از کشور باید با مجور شبکه دامپزشکی صورت گیرد و برای مقابله با آن دهیاران موظفند تا ورود و خروج دام به مناطق روستایی را به طور کامل زیر نظر قرار دهند.

وی تأکید کرد: هر گونه خلل وارد شدن به حوزه دام ، باعث ایجاد کمبود در بازار و بالا رفتن قیمت گوشت قرمز در منطقه شود.

کاغذلو تصریح کرد: مسئولان شهرستان ورامین در حوزه مقابله با قاچاق کالا اقدامات موثری انجام داده اند و دقت نظر بیشتر در حوزه قاچاق دام می تواند مقوله قاچاق در شهرستان را به صفر برساند.

وی گفت : در مقابله با پدیده شوم  قاچاق ، علاوه بر اقدامات قهری و قانونی ، باید بر روی اقدامات فرهنگی نیز سرمایه گذاری مناسبی انجام داد و نهادهای آموزشی و فرهنگی باید فعالانه در این حوزه ورود پیدا کنند.

منبع :مهر

انتهای پیام/

کد مطلب: 6380
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *