روستایی کهن در بخش امرآباد:
روستای قشلاق امرآباد ورامین
تاریخ انتشار : تیر ۷, ۱۳۹۹ ۶:۱۵ ب.ظ
 
روستای قشلاق امرآباد ورامین ، روستایی کهن در بخش امرآباد ، شهر ورامین واقع شده است که علاوه بر داشتن قدمت تاریخی زادگاه ۴ شهید سرافراز به نام های: سردار علی‌اصغر شیرکوند ، حسین شیرکوند ، عزت اللّٰه شیرکوند و علیرضا شیرکوند بوده است. در گذشته ، عشایر زیادی از دیگر نقاط مختلف به این روستا کوچ کرده اند ولی در حال حاضر طایفه شیرکوند اصلی ترین ساکنان این روستا هستند.شغل مردم این روستا کشاورزی و دامپروری نظیر (گاو و گوسفند) است ، برخی از اهالی روستا در کنار کشاورزی و دامپروری به پرورش مرغ و خروس و کاشت گل و گیاه (ازطریق گلخانه) هم می پردازند.
 روستای قشلاق امرآباد ورامین

به گزارش ندای وارنا؛  روستای قشلاق امرآباد ورامین ، روستایی کهن در بخش امرآباد ، شهر ورامین واقع شده است که علاوه بر داشتن قدمت تاریخی زادگاه ۴ شهید سرافراز به نام های: سردار علی‌اصغر شیرکوند ، حسین شیرکوند ، عزت اللّٰه شیرکوند و علیرضا شیرکوند بوده است. در گذشته ، عشایر زیادی از دیگر نقاط مختلف به این روستا کوچ کرده اند ولی در حال حاضر طایفه شیرکوند اصلی ترین ساکنان این روستا هستند.شغل مردم این روستا کشاورزی و دامپروری نظیر (گاو و گوسفند) است ، برخی از اهالی روستا در کنار کشاورزی و دامپروری به پرورش مرغ و خروس و کاشت گل و گیاه (ازطریق گلخانه) هم می پردازند.

 

-قشلاق-امرآباد-ورامین روستای قشلاق امرآباد ورامین

جاهای دیدنی و اماکن زیارتی روستای قشلاق امرآباد

آستان مبارکه امامزاده عبداللّٰه

آستان امامزاده عبدالله (ع) در نزدیکی روستای قشلاق امرآباد قرار دارد. بنای این بقعه خشتی و گِلی بوده و اين بقعه به مساحت ۴۰ متر مربع شامل گنبدی پلكانی است.قدمت بقعه به دوره صفويه باز می گردد كه در سال ۱۳۷۷ تعمير و مرمت شده است. نمای داخلی حرم گچكاری شده و ضريح فلزی آن در سال ۱۳۶۶ نصب گرديده است.

 

-قشلاق-امرآباد-ورامین-1 روستای قشلاق امرآباد ورامین

آستان مبارکه امامزاده محسن

آستان امامزاده محسن (ع) در نزدیکی روستای قشلاق امرآباد در ۱۰ کیلومتری بخش مرکزی ورامین و در میان زمینهای کشاورزی قرار گرفته است. بنای این بقعه خشتی و گِلی بوده و در سال ۱۳۸۰ نوسازی شده و توسعه يافته است. گنبد بقعه به شكل پلكانی و مخروطی است. مرقد امامزاده در ميان حرم قرار گرفته و فاقد ضريح است.

بقایای قلعه باجک

این قلعه که در نزدیکی روستا قرار دارد دارای قدمت تاریخی است و قدمت آن به دوره ی ساسانیان بر می گردد. این مکان در اسفند سال ۱۳۸۴ در سازمان میراث فرهنگی به عنوان یک مکان تاریخی به ثبت رسیده است ولی متاسفانه در حال حاضر یک مکان متروکه است و هیچ بازدید کننده ای ندارد.

این روستا در دهستان بهنام وسط شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۶۸۴ نفر  بوده‌است.

کد مطلب: 9141
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *