- ندای وارنا - http://www.nedayevarna.ir -

فرصت برای اشتغال خانواده زندانیان در ورامین فراهم شده است

به گزارش ندای وارنا؛ [1] حسین کاغذلو عصر روز چهارشنبه ۸ بهمن ماه در جلسه انجمن حمایت از زندانیان که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، اظهار کرد: کمک‌های موردی شاید بتواند بخشی از مشکلات خانواده زندانیان را برطرف کند، ولی با ایجاد شرایط لازم برای اشتغال خانواده زندانیان که شرایط آن در ورامین فراهم شده؛ می‌توان بسیاری از مسائل و مشکلات آنان را برطرف کرد.

وی افزود: با همکاری بنیاد برکت، روستاهای شهرستان ورامین به عنوان پایلوت رفع محرومیت استان تهران انتخاب شدند که در صورتی که خانواده زندانیان در مناطق روستایی سکونت دارند می‌توان آنان را در قالب این طرح مورد حمایت قرار داد.

فرماندار ورامین تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی از سوی بنیاد برکت به روستائیان شهرستان ورامین اختصاص یافته و می‌تواند به منظور توانمندسازی خانواده زندانیان نیازمند، آنان را نیز از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد: تا کنون بنیاد برکت ۶۰۰ فرصت شغلی در مناطق روستایی ورامین ایجاد کرده که این مهم می‌تواند در مورد خانواده زندانیان نیز محقق شود.

کاغذلو با اشاره به پیگیری دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران در ایجاد فرصت شغلی پایدار برای معتادین رها یافته از اعتیاد گفت: تلاش می‌شود که با همکاری این دبیرخانه و انجمن حمایت از زندانیان، شرایط اشتغال زندانیان آزاد شده از ندامتگاه و خانواده آنان فراهم شود.

وی به تلاش ندامتگاه ورامین برای ایجاد شغل برای زندانیان نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر با پیگیری رئیس ندامتگاه، تمامی زندانیان به کار تولید محصولات مختلف مشغول بوده و از حقوق برخوردارند که این مهم خود می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی خانواده آنان کمک شایانی کند.