با حضور نمایندگان برخی از مراجع معظم تقلید و علما؛
مراسم شهادت امام سجاد(ع) در دفتر آیت الله حکیم در تهران برگزار شد
تاریخ انتشار : مهر ۱۳, ۱۳۹۷ ۸:۲۴ ب.ظ
 
مراسم عزاداری شهادت امام سجاد(ع) در دفتر آیت الله حکیم با حضور نمایندگان برخی از مراجع معظم تقلید و علما در تهران برگزار شد.
 مراسم شهادت امام سجاد(ع) در دفتر آیت الله حکیم در تهران برگزار شد

به گزارش ندای وارنا؛حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود شیرازی ارفع در مراسم عزاداری شهادت حضرت سجاد(ع) که با حضور نمایندگان برخی از مراجع معظم تقلید و علما در دفتر آیت الله العظمی حکیم در تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: برگزاری مجالس روضه و سوگواری در شهادت حضرات معصومین(ع)، و ذکر مناقب و فضائل اهل بیت(ع) در در دفتر مراجع معظم تقلید، کار بسیار ارزشمندی است و موجب تعظیم شعائر و نشر آموزه های دینی می شود لذا مصداق این کار خیر است.

وی با بیان اینکه مراجعه به دفاتر مراجع تقلید، باید از سوی مردم، به صورت گسترده انجام شود افزود: عقل، جایگاه مهمی در معارف دینی دارد و به همین دلیل است که خداوند، حجت های بیرونی یعنی ائمه اطهار(ع) و پیامبران عظیم الشان را مبعوث فرمودند.

شیرازی در ادامه عقل، تدبر و تفکر بسیار را مورد اشاره زیاد در قرآن کریم دانست و بیان داشت: مفهوم تدبر در ایات زیادی ذکر شده است و این بدان معناست که عقل باید در این امور و مانند آن ها به کار گرفته و آثار و ثمراتی داشته باشد و گرنه صرف داشتن عقل و عدم استفاده از آن ها هیچ سودی برای بشر نخواهد داشت و انسان بنابر تصریح آیات قرآن کریم و روایات، باید بیش از انجام هر کاری، تدبر و تفکر کند و به عواقب اعمالش بیندیشد.

وی بیان داشت: ولایت امیرالمومنین(ع)، شرط قبولی اعمال است، بنابراین مبلغان باید معارف اهل بیت(ع) را که از مصادیق تبیین ولایت و امامت در جامعه است، بیشتر از گذشته و به زبان روز، برای مردم بیان کنند.

شیرازی در ادامه گفت: اهمیت تعقل، تدبر و تفکر تا بدین حد است که پیامبر اسلام(ص) درباره لوازم این موضوعات، یعنی «فراگیری علوم» فرمودند «اطلبوا العلم ولو بالصین: علم را بجوئید و طلب کنید ولو در چین.»

منبع : مهر

انتهای پیام/

کد مطلب: 4336
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *