فرماندار پیشوا:
۲۱۱ هکتار گلخانه در دو سال اخیر در پیشوا ایجاد شد
تاریخ انتشار : مهر ۲۵, ۱۳۹۶ ۱۱:۳۷ ب.ظ
 
فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه این شهرستان نیازمند نگاه ویژه دولت دوازدهم است، گفت: 211 هکتار گلخانه در دو سال اخیر در پیشوا ایجاد شده است.
 ۲۱۱ هکتار گلخانه در دو سال اخیر در پیشوا ایجاد شد

به گزارش ندای وارنا به نقل از مهر، محمدکرم محمدی پیش از ظهر امروز در دیدار با محمدحسین مقیمی استاندار تهران اظهار کرد: پیشوا در حالی به شهرستان تبدیل شد که بسیاری از زیرساخت‌های لازم برای شهر بودن را نداشت و با وجود فقر این زیرساخت‌ها از شهر به شهرستان تبدیل شد.

وی گفت: فقر زیرساخت‌ها در شهرستان پیشوا به حدی زیاد است که نیاز به یک نگاه ویژه در دولت دوازدهم دارد تا بتوانیم پاسخ‌گوی نیازهای به‌حق مردم این منطقه باشیم.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: ضعف زیرساخت‌های شهرستان پیشوا در بسیاری از موارد به چشم می‌آید و مهم‌ترین آن‌ها در زمینه‌های درمانی، ورزشی و فرهنگی، راه و آب کشاورزی و آشامیدنی است و با وجود پیگیری‌ها و اقدامات صورت‌گرفته در دولت یازدهم، این کمبودها همچنان وجود دارد و رفع آن‌ها در صدر خواسته‌های مردم این منطقه است.

محمدی با بیان اینکه در دولت یازدهم اقدامات زیادی در زمینه کشاورزی در پیشوا صورت گرفته است، گفت: در این شهرستان در بخش کشاورزی و بر اساس برش‌ها و شاخص‌های تعیین‌شده اقتصاد مقاومتی در حوزه توسعه گلخانه‌ها و ترویج آبیاری قطره‌ای و بارانی اقدامات شایانی صورت گرفته و اشتغال خوبی نیز در این بخش ایجاد شده است.

وی گفت: گلخانه‌های شهرستان پیشوا در سال ۹۵، ۱۱۹ هکتار افزایش داشت و از ابتدای سال ۹۶ تاکنون، ۹۲ هکتار دیگر نیز به آن افزوده شد و در مجموعه طی این دو سال ۲۱۱ هکتار گلخانه در پیشوا ایجاد شده و این میزان چند برابر آن تکالیفی است که بر اساس برش‌های شهرستانی تعیین شده بود.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: همچنین در دو سال گذشته ۲۰ واحد تولیدی در شهرستان پیشوا ازجمله شهرک صنعتی ایجاد شده که به‌صورت مستقیم برای یک‌هزار و ۲۴۵ نفر و غیرمستقیم برای یک‌هزار و ۸۲۰ نفر ایجاد اشتغال کرده و در بخش صنوف نیز ۳۰۰ اشتغال به‌صورت مستقیم فراهم شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: امیدواریم که با نگاه ویژه دولت دوازدهم به شهرستان پیشوا و عملکرد جهادی مدیران این منطقه بتوان رشد و توسعه شهرستان پیشوا را در آینده‌ای نزدیک شاهد بود.

کد مطلب: 2360
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *