حسین نوش آبادی:
تخریب شورای نگهبان و زیر سئوال بردن تصمیمات آن، همسوئی و‌ هم صدایی با دشمنان نظام است
تاریخ انتشار : تیر ۲۸, ۱۳۹۹ ۶:۴۴ ب.ظ
 
حسین نوش آبادی نماینده مردم شهرستانهای قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان حافظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است و تضعیف آن، تضعیف انقلاب، نظام و اسلام است.
 تخریب شورای نگهبان و زیر سئوال بردن تصمیمات آن، همسوئی و‌ هم صدایی با دشمنان نظام است

به گزارش ندای وارنا؛ حسین نوش آبادی نماینده مردم شهرستانهای قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، به مناسبت ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان، در جمع تعدادی از نخبگان فرهنگی شهرستان اظهار داشت: شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم‌ترین نهادهای حکومتی به شمار می آید و بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارای جایگاه منحصر به فرد است، به طوری که فقدان آن درکنار مجلس، موجب بی اعتباری مصوبات نهاد قانون گذاری کشور می‌ شود.

وی ادامه داد: از میان مجموعه وظایف شورای نگهبان، سه مورد نظارت بر قانونگذاری، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات دارای اهمیت خاصی هستند و بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی و تطبیق مصوبات مجلس، از حیث عدم مغایرت با شرع اسلام و قانون اساسی، به عهده شورای محترم نگهبان است‌.

دبیر مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران با اشاره به اصل چهارم قانون اساسی و این که همه قوانین و مقررات مدنی، جزایی، مالی، اقتصادی، اداری، فرهنگی، نظامی، سیاسی و غیر اینها باید بر اساس موازین اسلامی باشد، تاکید کرد: قانون اساسی، دو نوع نظارت را برای شورای نگهبان برشمرده است که از نظارت نوع اول، به نظارت قانونی و از نظارت نوع دوم به «نظارت شرعی تعبیر می شود.

حسین نوش آبادی افزود: شورای نگهبان حافظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است و تضعیف آن، تضعیف انقلاب، نظام و اسلام است.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان در طول عمر با برکت خود، همواره سد محکمی در برابر انحراف‌ها و نفوذ‌ها بوده است و در مقاطع مهم و سرنوشت ساز کشور، نقش تأیید کننده و قوام بخشی را برای نظام اسلامی بر عهده دارد و از این رو همیشه خاری در چشم مستکبران، منحرفان، نفوذی ها و بدخواهان نظام بوده است.

 

کد مطلب: 9811
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *