معاون علمی و فناوری رییس جمهور:
تیم های شتاب دهنده در حوزه کسب و کار مورد حمایت قرار می گیرند
تاریخ انتشار : مرداد ۲۰, ۱۳۹۹ ۸:۳۷ ب.ظ
 
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: باید محیطی فراهم شود که جوانان ورامین برای امکانات به تهران نروند و باید به ورامین بیشتر اهمیت داده شود و فضایی که شایسته جوانان ورامین باشد، ایجاد گردد.
 تیم های شتاب دهنده در حوزه کسب و کار مورد حمایت قرار می گیرند

به گزارش ندای وارنا؛ سورنا ستاری عصر دوشنبه ۲۰ مرداد در سفر به شهرستان ورامین برای بهره برداری و افتتاح یک مرکز نوآوری در این شهرستان که با حضور امام جمعه موقت و فرماندار ورامین و سایر مسئولین برگزار شد، با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که در شهرستان ورامین وجود دارد، اظهار کرد: خرسند هستیم که امروز این مرکز نوآوری را افتتاح کردیم، اما هنوز راه زیادی مانده است که از ظرفیت‌های منطقه استفاده شود.

ستاری با اشاره به اینکه مرکز فوق دارای طراحی خوبی است، گفت: قرارداد برای بازسازی این محل باید تنظیم شود و کمک‌های لازم انجام خواهد شد و باید فضا برای جوانان باز شود و ایده‌های کشاورزی پیادهسازی شوند و با استفاده از هیأت‌های علمی توسعه یابند.

وی یادآور شد: موضوع برای راه اندازی مراکز این چنینی، اراده است و مسئله مالی برای ایجاد این پتانسیل‌ها وجود ندارد و طبق فضاهای اختصاص داده شده برای این مراکز هزینه‌ها از سوی معاونت علمی و فناوری پرداخت خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه ورامین به شتاب دهنده‌های کسب و کار نیاز دارد، گفت: در حوزه‌های مختص شهرستان که کشاورزی، گردشگری و آی تی است، باید شتاب دهندگی صورت بگیرد که ورامین می‌تواند در این راستا شرکت‌های خوبی را داشته باشد چرا که از این لحاظ دارای پتانسیل‌های ذاتی و نیروی بومی است.

ستاری با تاکید بر اینکه تیم‌هایی که قابلیت شتاب دهندگی دارند، مورد حمایت واقع خواهند شد، افزود: ورامین باید به دنبال کارآفرینی باشد و باید بین جوانان کارآفرین و استخدام شده تفاوت باشد و ارزش افزوده ایجاد کرده و جامعه را متحول کنند و محیط زندگی را تغییر دهند، لذا در این زمینه اگر ارزش کارآفرین مشخص شود؛ محیطی برای نوآوری ایجاد خواهد شد.

کد مطلب: 10226
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *