امام جمعه موقت ورامین
در جنگ اقتصادی تنها راه نجات توجه به تولید داخل و نگاه به درون است
تاریخ انتشار : مهر ۵, ۱۳۹۸ ۷:۴۶ ب.ظ
 
امام جمعه موقت ورامین گفت: در جنگ اقتصادی تنها راه نجات توجه به تولید داخل و نگاه به درون است، امروز همگان می دانند، که آمریکا و اروپا به هیچ وجه به ملت ایران کمک نخواهند کرد و مورد اعتماد نبوده و نیستند.
 در جنگ اقتصادی تنها راه نجات توجه به تولید داخل و نگاه به درون است

به گزارش ندای وارنا؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه امروز ورامین با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید طی سخنانی گفت: میلیون ها جوان و نوجوان در این فصل به مدرسه رفتند، تا خود را برای ساخت آینده این کشور مهیا کنند، در این بین دبیران و معلمان باید، به رسالت خود واقف باشند و به تعلیم و تربیت نسل آینده اهمیت بیشتری دهند.

وی با بیان این که رفتار معلم بر روی جوانان تاثیرگذار است، افزود: معلمان الگوهای عملی جوانان هستند.

امام جمعه موقت ورامین از جوانان و دانش آموزان خواست، تا خود را برای ساخت آینده کشور مجهز سازند و گفت: امروز و به برکت انقلاب اسلامی جوانان به هویت واقعی خود واقف شده اند و باید از فرصت استفاده کرده و به تحصیل علم و دانش و فراگیری ادب و اخلاق و ایمان بپردازند.

وی تبلیغات دروغین رسانه های وابسته و مزدور، خیانت نفوذی های داخلی و برخی عملکردهای سوء و ناصواب را موانعی برای حرکت جوانان در مسیر انقلابی دانست و افزود: این تحرکات ممکن است، برخی از جوانان را دچار سستی و تردید کند، اما باید بدانیم، جهاد علمی و عملی جوانان کشور با رهبری های مدبرانه مقام معظم رهبری با صلابت و قدرت در حال ثمر دادن است و دشمنان از همین امر نگرانند.

خطیب جمعه ورامین بر ارتباط جوانان و دانش آموزان با فضای معنوی تاکید کرد و گفت: ارتباط با مساجد، هیئات مذهبی، نمازهای جمعه، بسیج و تشکل های انقلابی در مدارس بسیار مهم است و باید جوانان و دانش آموزان برای صیانت از ناهنجاری های فکری و اجتماعی با این مراکز مرتبط شوند و در این میان رسالت مدیران سنگین تر می شود.

وی توجه به نیازهای دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد و گفت: این منطقه اردوگاه دانش آموزی ندارد و سال ها است، این مطالبه مطرح شده است، اما همچنان دانش آموزان این منطقه از این امکانات محروم هستند، از شورای آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز و متولیان آموزش و پرورش استدعا دارم، دست در دست یکدیگر اردوگاه دانش آموزی را به عنوان اثری ماندگار از خود برجای بگذارند.

برخورد با مفسدان اقتصادی باید ریشه ای باشد

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: این که پیروزی کشورمان در ۸ سال دفاع مقدس یک معجزه بوده شعار نیست، آن افرادی که با تاریخ دفاع مقدس آشنا هستند، به این حقیقت اعتراف می کنند.

وی توکل امام به خداوند، امید به آینده و اعتماد به جوانان، عزم و اراده ملی، ایستادگی و مقاومت و وحدت و انسجام آحاد مردم خصوصا نیروهای انقلابی را از عوامل پیروزی در دفاع مقدس دانست و گفت: امروز هم در جنگ اقتصادی و فرهنگی و نیازمند این ارزش ها برای کسب پیروزی هستیم، در جنگ اقتصادی تنها راه نجات توجه به تولید داخل و نگاه به درون است، امروز همگان می دانند، که آمریکا و اروپا به هیچ وجه به ملت ایران کمک نخواهند کرد و مورد اعتماد نبوده و نیستند.

محمودی با بیان این که باید روی پای خود بایستیم، گفت: البته در این راه موانع جدی و سوء مدیریت هایی وجود دارد، که جا دارد از دستگاه قضایی به خاطر قاطعیت در برخورد با مفسدان اقتصادی تشکر کنیم، البته باید توجه داشت، که چه افراد و جایگاه هایی زمینه ساز این سوء استفاده ها بودند و با آن ها مقتدرانه برخورد کرد.

وی گفت: باید ببینیم، این افراد خائن از کجا آمده اند و توسط چه کسانی حمایت شدند و وابسته به چه افرادی بودند، آری خون شهدای مظلوم گریبان این افراد را خواهد گرفت.

نتهای پیام/س

کد مطلب: 6864
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *