دادستان عمومی و انقلاب ورامین :
دستگاه قضا به مشکل تاریکی کمربندی پیشوا ورود پیدا می‌کند
تاریخ انتشار : تیر ۶, ۱۳۹۹ ۳:۰۷ ب.ظ
 
دادستان عمومی و انقلاب ورامین گفت: تقسیمات کشوری بین ورامین و پیشوا در محور مواصلاتی این دو شهرستان باعث شده تا هر روز جان مردم در سایه مشکلات ساختاری موجود در تاریکی مطلق در شب‎‌ تهدید شود و قطعاً دستگاه قضا با استفاده از اهرم‌های قانونی به این مشکل ورود پیدا می‌کند.
 دستگاه قضا به مشکل تاریکی کمربندی پیشوا ورود پیدا می‌کند

به گزارش ندای وارنا؛  علیرضا شمس دادستان عمومی و انقلاب ورامین روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری که در سال جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: دادسرای عمومی و انقلاب ورامین، صرف نظر از فضای اداری و ساختمان، از قضاتی سالم، متعهد، دارای مدارک تحصیلی بالا و کارکنانی صدیق برخوردار است و از این نظر، جزو یکی از بهترین دادسراهای استان تهران محسوب می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین جرائم مطرح در دادسرای ورامین مواد مخدر، سرقت، درگیری و نزاع، تصادفات رانندگی و کشف نگهداری سلاح است.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین ادامه داد: دادسرای عمومی و انقلاب ورامین در ارزیابی کیفیت موجودی پرونده‌ها، نحوه و زمان رسیدگی و وضعیت نیروی انسانی در جایگاه بسیار مناسبی در استان تهران قرار دارد.

شمس تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ تعداد ورودی‌های پرونده‌ها در دادسرای عمومی و انقلاب ورامین ۱۵ هزار و ۷۹۲ فقره بود که این تعداد در سال ۹۸ به ۱۷ هزار و ۵۴۷ فقره رسید که با توجه به مشکلات اجتماعی سال گذشته، افزایش ۱۰ درصدی پرونده‌های ورودی، مطلوب است که این مهم با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و اقدامات پیشگیرانه محقق شد.

وی بیان کرد: وضعیت موجودی پرونده‌های ابتدای سال ۹۹ در دادسرای ورامین با ۹ شعبه، یک‌هزار و ۹۹۸ فقره است که وضعیت شهرستان را نسبت به سایر دادسراهای استان تهران که تنها در یک شعبه، یک‌هزار و ۷۰۰ پرونده موجودی دارند بسیار مطلوب است.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین خاطرنشان کرد: آمارمعتادان متجاهر، برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با کلونی‌های توزیع مواد مخدر، رصد فضای مجازی، برخورد با مخلین نظم و آسایش، برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد مدارک و تقویت دوربین‌های شهری از دیگر اقداماتی بوده که توسط دادسرای عمومی و انقلاب ورامین دنبال شده است.

شمس اضافه کرد: تقسیمات کشوری بین ورامین و پیشوا در این محور مواصلاتی باعث شده تا هر روز جان مردم در سایه مشکلات ساختاری موجود در آن از جمله تاریکی مطلق در شب‎‌هنگام تهدید شود و قطعاً دستگاه قضا با استفاده از اهرم‌های قانونی به این مشکل ورود پیدا می‌کند.

وی در پایان گفت: امروز حس مطالبه‌گری در دستگاه قضایی از حوزه ریاست قضایی شروع شده و قطعاً این رویه در شهرستان ورامین نیز با جدیت دنبال می‌شود.

کد مطلب: 9113
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *