دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد؛
روحانیون هدایت کننده سیاسی جامعه هستند/ از وظیفه تبلیغ دور نشویم
تاریخ انتشار : آذر ۱۶, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰ ب.ظ
 
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه روحانیون هدایت کننده سیاسی جامعه هستند گفت: روحانیون متعلق و وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیستند.
 روحانیون هدایت کننده سیاسی جامعه هستند/ از وظیفه تبلیغ دور نشویم

به گزارش ندای وارنا؛ حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی شامگاه جمعه در نشست اعضای جامعه روحانیت مبارز شهرستان ورامین که با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ، ائمه جمعه ورامین ، جوادآباد و خیرآباد در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد ، طی سخنانی بیان کرد: انقلاب با پرچمداری روحانیون آغاز شده و امروزه هم این پرچم به دست روحانیون است ، روحانیت در کلیه عرصه ها کمک مردم و همیشه پیروز میدان بوده است.

وی ادامه داد: انقلاب تا امروز پیروز میدان بوده ولی برای ادامه راه با مشکلاتی از جمله توطئه دشمنان مواجه خواهد شد، برای حل مشکلات باید روحانیت همچنان راه خود را باقوت ادامه بدهند.

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز خاطر نشان کرد: برخی از مسائل از جمله اختلافات سیاسی، مسائل فرهنگی ، اقتصاد مردم و عدم خدمت رسانی به مردم در جامعه اسلامی باید برطرف شود ، در طول انقلاب خیلی ظرفیت وجود داشته که از آن استفاده نکردیم.

پورمحمدی یادآور شد: اگر روحانیت پای کار باشند ، قطعا مسائل فرهنگی کشور تقویت می شود، عده ای از روحانیون از وظیفه اصلی خود که تبلیغ باشد، غافل شده اند، نباید کارهای دیگر ما را از وظیفه اصلی خود که تبلیغ است دور کند.

مشاور رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: آمار روحانیت در حوزه های علمیه ۱۴۰ هزار طلبه مرد شیعه ، ۱۰۰ هزار طلبه خواهر ، ۳۰ هزار طلبه سنی ، ۲۰ هزار طلبه خارجی مقیم کشور و ۲۵ هزار طلبه خارجی در حال تحصیل هستند ؛ روحانیت باید در میان مردم باشد و در میان مردم زندگی کند تا بر روی مردم اثر بگذارد ، گاهی اوقات جزیره ای عمل کرده ایم اما دستاوردهای خوبی از ابتدای انقلاب تا هم اکنون داشته ایم.

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پایان سخنان خود گفت: روحانیون هادی سیاسی جامعه هستند و وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیستند ، وظیفه اصلی روحانیت در خصوص انتخابات این است که با مردم صحبت کنند و ان شاالله مردم پای صندوق های رای بیایند.

کد مطلب: 7137
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *