رئیس اداره غله و سیلوی جنوب شرق استان تهران :
خرید تضمینی بیش از ۶۸ هزار تن گندم در جنوب شرق استان تهران
تاریخ انتشار : تیر ۱۹, ۱۳۹۹ ۶:۳۲ ب.ظ
 
رئیس اداره غله و سیلوی جنوب شرق استان تهران گفت: مرکز سیلوی ورامین تاکنون حدود ۶۸ هزار و ۴۰۰تن گندم خریداری کرده که نسبت به سال گذشته ۱۵ هزار تن افزایش خرید گندم داشته است.
 خرید تضمینی بیش از ۶۸ هزار تن گندم در جنوب شرق استان تهران

به گزارش ندای وارنا؛ محمد گلدستانی رئیس اداره غله و سیلوی جنوب شرق استان تهران  اظهار کرد: مرکز سیلوی ورامین تاکنون حدود ۶۸ هزار و ۴۰۰ تن گندم خریداری کرده که نسبت به سال گذشته تا به امروز ۱۵ هزار تن افزایش خرید گندم داشته است.

وی افزود: در سال زراعی گذشته در کل ۵۳ هزار و ۶۰۰ تن گندم از کشاورزان دشت ورامین خریداری شده بود ولی در سال جاری این مقدار به ۶۸ هزار و ۴۰۰ تن رسیده که افزایش ۱۵ هزار تنی در هر چهار شهرستان ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک رخ داده است.

رئیس اداره غله و سیلو جنوب شرق استان تهران با اشاره به خرید گندم دوروم افزود: در سال گذشته ۶۷۰ تن گندم دوروم خریداری شد و امسال این مقدار به حدود ۱۱۰۰ تن رسیده و حدود ۵۰ درصد افزایش خرید گندم دوروم وجود داشته است.

گلدستانی بیان کرد: در بخش دانه‌های روغنی کلزا در سال ۹۸ در مجموعه کل کلزایی خریداری شده ۱۲۶۵تن است که تا تاریخ ۱۷ تیرماه حدود ۲هزار تن و حتی بیشتر هم خریداری شده که بخشی از خرید کلزا هنوز در منطقه باقی است و مناطق شرقی استان تهران هنوز نسبت به برداشت آن اقدام نکرده‌اند که در چند روز آینده آن‌ها هم کلزای خودشان را به مرکز خرید سیلو ورامین تحویل خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون تقریباً ۹۰ درصد ازمطالبات گندم کاران کشاورزان عزیز پرداخت شده و بخشی از مبالغ کلزا هم پرداخت شده که به زودی در اسرع وقت الباقی مبالغ نیز پرداخت می‌شود و کسانی هم که گندم شان را تحویل می‌دهند پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره غله و سیلوی جنوب شرق استان تهران اظهار کرد: احتمالاً مراکز خرید بخش خصوصی ما بسته می‌شوند و تنها مرکزی که نسبت به خرید گندم کشاورزان تا پایان شهریورماه اقدام می‌کند مرکزسیلو ورامین بوده و همچنان سامانه تحویل گندم ما برقرار است.

گلدستانی تأکید کرد: کشاورزانی که به هر دلیلی نتوانستند گندم‌شان را به موقع به مراکز سیلو تحویل دهند می‌توانند گندم‌های خود را تا پایان شهریورماه به دولت تحویل دهند.

کد مطلب: 9578
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *