لایحه قانون تجارت ۱۰ سال در مجلس معطل تصویب مانده است
تاریخ انتشار : آذر ۲۸, ۱۳۹۷ ۸:۳۹ ب.ظ
 
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: لایحه قانون تجارت ۱۰ سال در مجلس معطل تصویب مانده است.
 لایحه قانون تجارت ۱۰ سال در مجلس معطل تصویب مانده است

به گزارش ندای وارنا؛غلامحسین اسماعیلی صبح چهارشنبه در پنجاه و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران طی سخنانی با تأکید بر لزوم رسیدگی قانونی به دعاوی تجاری گفت: لایحه قانون تجارت از ۱۰ سال گذشته در مجلس معطل مانده است و در تهران دادگاه های اختصاصی در این زمینه نداریم اما به دعاوی تجاری به شکل تخصصی رسیدگی می شود.

وی با تاکید بر لزوم تخصصی و متمرکز شدن روند رسیدگی به دعاوی تجاری گفت: در برخی از شعب دادگاه‌های استان، مانند شعبه دادگاه شهید بهشتی، به صورت تخصصی به دعاوی تجاری رسیدگی می‌شود.

رییس کل دادگستری استان تهران با بیان این که در لایحه قانون تجارت دادگاه های اقتصادی را تعریف کرده ایم، خواستار تسریع در تصویب آن در مجلس شد و گفت: ما در ذیل لایحه قانون تجارت که به تائید دستگاه قضایی نیز رسیده، دادگاه‌های اقتصادی را تعریف کرده‌ایم، أطاله دادرسی از دردهای مزمن حوزه قضائی است که جز با تأمین و بکارگیری قضات جدید امکان پذیرنخواهد بود.

اسماعیلی ادامه داد: در روند تشکیل پرونده های دعاوی تجاری اگر اصحاب پرونده همکاری کنند، بازه زمانی آن از ٤٢ روز به ٢ روز کاهش می یابد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد حسین مقیمی استاندار سابق، محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان و مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، از زحمات محمد حسین مقیمی استاندار سابق تقدیر به عمل آمد.

منبع :مهر

انتهای پیام/

کد مطلب: 6311
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *