فرماندار پبشوا:
متولیان هیئت های مذهبی پیشوا اجرای شیوه نامه های بهداشتی را ترویج کنند
تاریخ انتشار : شهریور ۶, ۱۳۹۹ ۸:۰۷ ب.ظ
 
فرماندار پبشوا از لزوم ترویج اجرای شیوه نامه های بهداشتی در عزاداری ها در هیئت های مذهبی این شهرستان خبر داد.
 متولیان هیئت های مذهبی پیشوا اجرای شیوه نامه های بهداشتی را ترویج کنند

به گزارش ندای وارنا؛ حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مداحان، ائمه جماعات و مسئولان هیئات مذهبی به واسطه برخورداری از جایگاه معنوی در آگاهی بخشی به مردم نقش محوری و تاثیرگذاری دارند.

وی افزود: تهدید کرونا با مشارکت مردم و نقش فعال گروه های جهادی و روحانیون و ائمه جماعات و مداحان به بستری برای تجلی دوباره فرهنگ ایثار در جامعه تبدیل شد با توجه به لزوم برگزاری شایسته آئین های سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی صاحبان تریبون ها نسبت به ترویج و فرهنگ سازی لازم در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

فرماندار پیشوا تصریح کرد: دستورالعمل اجرایی نحوه برگزاری عزاداری ها در دهه اول محرم توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین و ابلاغ شده و توسط شبکه بهداشت ودرمان و سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار مسئولان هیئت ها و مداحان قرار گرفته است که بی تردید رعایت این پروتکل ها ضروری است.

وی گفت: از آنجا که شهرستان پیشوا به دلیل پیشینه و سابقه درخشان در گذشته همواره الگویی برای دیگر مناطق محسوب می شود لازم است در این ایام نیز با وحدت رویه و انجام اقدامات مطلوب ضمن برگزاری شایسته مراسم محرم زمینه کاهش دامنه ویروس کرونا فراهم شود.

کد مطلب: 10324
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *