۲۶ مرداد یکی از روزهای خاطره انگیز در تاریخ انقلاب اسلامی است
تاریخ انتشار : مرداد ۱۴, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ق.ظ
 
26 مرداد یکی از روزهای خاطره انگیز در تاریخ انقلاب اسلامی است که اگر دفاع مقدس را به مثابه تابلویی از رشادت ها,حماسه آفرینی های رزمندگان,شهداء و ایثارگران گرانقدر فرض کنیم آزادگان کسانی بودند که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بعنوان " الماسهای درخشان" سفیران انقلاب اسلامی در اسارت بودند که فریاد آزادگی سردادند.
 ۲۶ مرداد یکی از روزهای خاطره انگیز در تاریخ انقلاب اسلامی است

به گزارش ندای وارنا؛ ۲۶ مرداد یکی از روزهای خاطره انگیز در تاریخ انقلاب  اسلامی است که اگر دفاع مقدس را به مثابه تابلویی از رشادت ها,حماسه آفرینی های رزمندگان,شهداء و ایثارگران گرانقدر فرض کنیم آزادگان  کسانی بودند که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بعنوان الماسهای درخشان” سفیران انقلاب اسلامی در اسارت بودند که فریاد آزادگی سردادند.

بی شک ۲۶ مرداد نقطه عطف  و سرفصل جدیدی در استقبال هم میهنان از الماسهای درخشان ,فرزندان مقاوم مومن و صبور خود میباشد که شیرینی و شادی آن خاطرات برای همیشه تاریخ در اذهان و افکار مردم بعنوان یک  جشن ملی باقی خواهد ماند.

جنگ تحمیلی و خسارات آن به یک طرف و اسارت و سختی ها و رنج های آزادگانی که در بند رژیم غاصب بعث بدترین شرایط را متحمل شدند عبور با چشمانی خونین از تونل چخماق و کابل های پنج رشته برق بعثیها و بدترین رفتارها و شکنجه ها و آزار و اذیت بخصوص با خلبانان اسیر ایرانی بعضا نزدیک به دو سال رنگ آسمان و نور خورشید را ندیده بودند, ولی کوچکترین اطلاعاتی به دشمنان درباره مسائل مختلف و عملیاتها  ندادند, در نوع خود قابل تقدیر است.

و اینک پاسداشت این روز بزرگ و تقارن آن در سال جاری با ایثار و فداکاری پزشکان ,پرستاران و کمک های مومنانه و ایثار اجتماعی مردم نجیب و شریف ایران اسلامی ,تجلیل از آزادگان و ایثارگران را به عنوان الگوها و اسوه های عینی ایثار,مقاومت و پایداری دوچندان و مضاعف نموده است.

در پایان باید گفت که ازتمام ظرفیتها و امکانات در جهت ترویج و انتقال فرهنگ مقاومت ,پایداری و فداکاری و ایثار اجتماعی برگرفته از مقاومت و پایداری آزادگان سرافراز بهره جست و با آگاهی و شناخت در جهت انتقال آن به نسل های آینده استفاده کرد./

 

شاهین عسگریان

معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد شهید وامورایثارگران

شهرستانهای استان تهران

کد مطلب: 10161
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *