بانوان کارآفرین استان تهران در ورامین گرد هم جمع شدند
تاریخ انتشار : بهمن ۱, ۱۳۹۸ ۹:۴۷ ق.ظ
 
همایش بانوان کارآفرین استان تهران با محوریت توسعه اشتغال در مناطق روستایی برگزار شد.
 بانوان کارآفرین استان تهران در ورامین گرد هم جمع شدند

در این همایش که روز دوشنبه در محل فرمانداری شهرستان ورامین برگزار شد، بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار، تجربیات تولید محصولات خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ورامین در این همایش گفت: بانوان ایران اسلامی در طی ۴۰ سال گذشته ثابت کرده‌اند که از ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه‌های مختلف برخوردارند و برای دستیابی به توسعه پایدار و پیشرفت اقتصادی، لازم است تا از نیروی زنان جامعه بهره برد.
سیداصغر تقوی افزود: مهمترین اصل در این که بتوان از ظرفیت بانوان استفاده کرد این است که بانوان، ابتدا به خودباوری رسیده و توان خویش را محدود به فعالیت‌های خاص نکنند.
وی با اشاره به حمایت ویژه دولت از تولید و اشتغال به ویژه در حوزه روستایی گفت: حمایت‌های دولت از زنان در حوزه تولید و کارآفرینی در موفقیت و پیشرفت زنان کارآفرین ایرانی موثر بوده است.
وی اظهار کرد: زنان کارآفرین شهرستان ورامین در بخش‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعت، دامپروری و تولید صنایع دستی و فرش، توانسته‌اند تا گام‌های موثری در تولید و ایجاد اشتغال برداشته و علاوه بر کسب درآمد برای خود و سایر افراد، اقتصاد شهرستان را نیز با رونق همراه کنند.
تقوی با تأکید بر لزوم راه‌اندازی تشکل‌های تعاونی بانوان کارآفرین به منظور رفع مشکلات این حوزه گفت: در حال حاضر ۲۰ صندوق خرد زنان در مناطق روستایی بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین مشغول به فعالیت است که بیش از ۷۵۰ نفر از بانوان در این صندوق‌ها عضو هستند.
وی تأکید کرد: صندوق اعتباری خرد زنان روستایی و عشایری، الگوی موفقی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و با هدف توانمندسازی زنان روستایی و فراهم کردن شرایط دسترسی آنها به منابع مالی که به ایجاد اشتغال و تولید درآمد در جوامع روستایی منجر می‌شود، راه اندازی شده است.

کد مطلب: 7229
Print This Post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *